Використання ретранслятора

Інструкція для маяка

у режимі ретранслятора

 

Версія конфігуратора з прошивкою ретранслятора

>Конфігуратор tBeacon (win32) остання версія 0.59 скачати<

 

  Ідея використання ретранслятора випливає з розуміння фізики поширення радіохвиль. Дальність радіозв'язку в діапазоні УКХ обмежена прямою видимістю між приймачем і передавачем (радіохвилі не можуть проникати крізь радіонепрозорі предмети, у тому числі через землю). Враховуючи кривизну поверхні Землі, пряма видимість зникає вже з відривом між маяком (що лежить землі) і рацією приблизно 4 км.

  Однак якщо одну з антен підняти вище над землею, то, як видно з наведеної формули, дальність зв'язку суттєво збільшується. Саме з цим пов'язана рекомендація займати вищу позицію під час пошуку у складних умовах. Отже, маючи на руках літальний апарат і другий маяк можна використовувати режим ретранслятора: знаходячись у вихідній точці, необхідно зрозуміти маяк-ретранслятор на висоту (або відправити його за маршрутом у передбачувану точку падіння), звідки він викличе втрачений маяк і передасть на землю його координати (і/або рівень сигналу).
Режим ретранслятора активується довгим викликом під час включення маяка. Ретранслятор починає викликати втрачений маяк, слухати відповіді та повідомляти про це на землю. Якщо від ретранслятора немає голосового повідомлення, то відповіді не отримано. Двозначні цифри повідомляють рівень сигналу відповіді маяка, десятизначні – прийняті координати
Загальний принцип роботи ретранслятора:
(Р) – ретранслятор
(П) - втрачений маяк

 1. Порядку 10 секунд (Р) викликає (П). У рації це чути як "тррррр". Якщо цей період (Р) почує відповідь від (П), то перестає викликати і переходить до п.2

 2. (Р) близько 15 секунд слухає відповіді (П). А (П) за умови, що почув виклик на попередньому етапі, весь цей час відправляє пакети відповідей. На кожну прийняту відповідь (Р) передає на землю короткий тон, висота тону залежить від рівня прийнятого сигналу

 3. (П) знову засинає, а (Р) починає повідомляти на землю про результати циклу виклику:
 3.1 Якщо (Р) прийняв якийсь сигнал, але це повний пакет, чи пакет з помилкою, то повідомить рівень сигналу. Дві цифри, як у режимі Proximity + тоновий сигнал. Це допоможе підвести (Р) ближче, щоб прийняти коректний пакет із координатами.
 3.2 Якщо (Р) прийняв коректний пакет, повідомить координати повністю. Це означає, що місія (Р) завершена і можна розпочинати наземну частину пошуків.
 3.3 Якщо (Р) не прийняв жодних сигналів, то раз на п'ять циклів, тобто приблизно кожні 2 хвилини, передасть "000", але якщо колись приймав координати, то скаже їх із "дзвіночком".
 3.4 Якщо напруга АКБ у (Р) впаде нижче 3.5В, він передасть в ефір специфічний спадаючий тон і перезавантажиться у звичайний режим маяка.

(Р) знову починає цикл із п.1.

­