Порівняння з іншими моделями tBeacon
Особливості маяка
- оснащений власним приймачем GPS/Глонасс, не потрібне підключення до бортового GPS;
- активується на виклик з УКХ рації або за таймером;
- передає голосом координати GPS, сигнали класичного маяка, також має унікальний режим пошуку Proximity;
- оснащений зумером і яскравим світлодіодом, що полегшує пошук у високій траві або в снігу;
- поставляється з LiPo акумулятором * (забезпечує приблизно тиждень автономної роботи в режимі очікування з налаштуваннями за замовчуванням);
- заряджає власний акумулятор від зовнішнього джерела 5-6В (microUSB) безпосередньо в процесі експлуатації;
- легко налаштовується та калібрується за допомогою програми для ПК (USB UART не потрібен);
- оснащений кнопкою живлення;
- автоматично вмикається з появою напруги для зарядки;
- розмір: 20x45мм;
- вага: 7-8г. (з акумулятором 90мАч).
Комплект постачання
- tBeacon Black (настроєний і відкалібрований) з провідною антеною в термозбіжній трубці.
- вкладиш з QR кодом для завантаження інструкції на сайті.
- аккумулятор*.
- наклейки.
Підготовка маяка
Рекомендується обробити плату маяка водостійким покриттям, наприклад, спеціалізованим лаком або рідкою ізолентою. Після обробки необхідно припаяти акумулятор до маяка, помістити маяк з акумулятором в термозбіжну трубку і посадити її за допомогою фена.
При обробці лаком уникайте попадання лаку всередину гнізда, кнопки та зумера.
Встановлюючи маяк на модель, рекомендується забезпечити GPS приймачеві максимальний огляд небесної півсфери, не закритий металевими та іншими предметами, що проводять. При встановленні маяка у важкодоступному місці моделі може знадобитися вивести кнопку включення в доступне місце. Для цього на маяку передбачений висновок для зовнішньої кнопки вмикання (розташований знизу від гнізда). Кнопка має замикатися на землю (GND).
Уникайте таких місць установки, де маяк може зазнати сильної деформації (наприклад, перед важким акумулятором) або може бути похований під радіонепрозорими предметами при аварії.
УВАГА: не рекомендується закривати область на платі маяка позначену "KEEP OPEN" акумулятором, проводами або іншими матеріалами, що проводять. В іншому випадку чутливість приймача GPS/Глонасс може значно погіршитися.
УВАГА: суворо дотримуйтесь полярності підключення акумулятора! Маяк не має ланцюгів захисту від переполюсування на батарейному вході!
Мінусовий контакт (чорний провід) розташований ближче до краю плати.
УВАГА: у комплекті маяка постачається низькотемпературна термозбіжна трубка, яка сідає при 60°C (можна посадити побутовим феном). При використанні іншої високотемпературної термозбіжної трубки, не допускайте перегріву літій-полімерного акумулятора, це може призвести до займання!
УВАГА: При операціях з маяком з підключеним акумулятором рекомендується уникати використання металевих інструментів та інших струмопровідних предметів!
Увімкнення та вимкнення маяка
Ручне увімкнення
Вимкнений маяк можна включити вручну коротким (0.5 с) натисканням на кнопку включення. Увімкнення маяка індикується світлодіодами, коротким сигналом зумера та радіопередачею вітального тону та значення напруги акумулятора.
Автоматичне увімкнення
Маяк вмикається автоматично при підключенні microUSB гнізда. Для встановлення на модель достатньо залишити в штекері microUSB лише два дроти: GND та +5V. Індикація включення аналогічна.
Вимкнення
Вимкнення маяка, а також примусове скидання здійснюється тривалим (не менше 5 секунд) утриманням кнопки (вбудованої або зовнішньої).
Работа встроенного GPS приемника
Сучасні GPS приймачі хоч і вважаються економічними пристроями, все ж таки споживають досить помітний струм (порядку 30мА), який не дозволяє тримати його постійно включеним. Тому маяк, який перебуває в режимі очікування, відключає вбудований GPS для економії. GPS/Глонасс приймач, що використовується в маяку, забезпечує виявлення координат при холодному пуску та практично будь-якому положенні, в середньому за 2 хвилини. Однак, для надійності та збільшення точності визначення позиції живлення на GPS приймач подається інтервалами з дворазовим запасом - по 5 хвилин.
Маяк включає вбудований GPS у таких випадках:
- При підключеному зовнішньому живленні. Маяк тримає GPS увімкненим весь час поки присутнє зовнішнє живлення. Після його пропадання GPS залишається увімкненим ще на 5 хвилин.
- При включенні маяка без підключеного зовнішнього живлення GPS вмикається на 5 хвилин для виконання холодного старту і прискорення наступних запусків.
- При будь-якому виклику GPS вмикається на 5 хвилин. Однак, якщо в момент виклику він уже увімкнений, то час роботи продовжується ще на 5 хвилин.
Час до відключення GPS маяк озвучує в ефір щохвилини зворотним відліком: 5-4-3-2-1-0 (вимкнено). Крім цього, маяк видасть в ефір отримані координати відразу після їх визначення GPS приймачем. Однак перший "фікс", як правило, досить неточний (відхилення може становити десятки метрів), тому рекомендується почекати ще кілька хвилин, викликати маяк і отримати вже набагато точніші координати.
Програмування та прошивка
Маяк підключається до ПК будь-яким кабелем USB-microUSB. На ПК повинні бути встановлені драйвери USB-UART чіпа CP210x. Їх можна завантажити із сайту виробника (Silicon Labs): CP210x USB to UART Bridge VCP Drivers.
Виберіть правильний COM-порт у конфігураторі (можна подивитися в Диспетчері пристроїв Windows) і натисніть кнопку "ПІДКЛЮЧЕННЯ", маяк перезавантажиться і увійде в режим конфігурування.
Процедура прошивки проводиться автоматично після натискання кнопки "ПРОШИВКА" у конфігураторі. Потрібно вибрати правильний COM-порт і маяк НЕ повинен бути підключений до конфігуратора.